בריחת שתן אצל גברים: טיפול והתמודדות

התופעה של בריחת שתן אצל גברים היא תופעה שכיחה ומוכרת בארץ ובעולם של אובדן דליפת שתן בלתי רצונית. בריחת שתן אצל גברים היא לרוב תוצאה של הגדלה של הערמונית או פגיעה במנגנוני ההמשכיות במהלך ניתוחים והקרנות לטיפול בסרטן הערמונית.

בריחת שתן אצל גברים חיתולים למבוגרים פתרון מצוין

Designed by pressfoto / Freepik


בריחת שתן מאד לא נוחה למי שמתמודד איתה ולעיתים גורמת למבוכה רבה עד אובדן ביטחון עצמי ודימוי עצמי שלילי

בקרב הסובלים ממנה. כיום יש מודעות גבוהה לתופעה ולכן יש מגוון רחב של מוצרי ספיגה, חיתולים למבוגרים ותחתונים סופגים המיועדים להתמודד עם בריחת שתן בכל דרגה ובהתאמה אישית בשילוב נוחות מקסימלית.


סוגים עיקריים של בריחת שתן אצל גברים :

  • בריחת שתן במתח – תלונה שכיחה אצל מבוגרים של דליפת שתן בשילוב עם שיעול, התעטשות או בנזילת שתן בזמן פעילות גופנית.

  • בריחת שתן בדחיפות – תופעה של דליפת שתן אצל מבוגרים הקשורה לטיפול בשיעול. רצון משכנע פתאומי שקשה לדחות אותו מדובר בחוסר היכולת להחזיק שתן מספיק זמן כדי להגיע לשירותים..

  • בריחת שתן תפקודית - מדובר בתופעה של נזילת שתן עקב קושי להגיע לשירותים בזמן וזאת בגלל מצבים גופניים, כמו דלקת פרקים, פציעה או מוגבלות אחרת.

  • הצפת בריחת שתן - דליפת שתן המתרחשת כאשר כמות השתן המיוצר עולה על יכולת השלפוחית ​​להחזיק אותה.


דרכי טיפול בבריחת שתן אצל גברים


במידה ואתם חווים בריחת שתן בשילוב כאבים, צריבה או דליפה בלתי רצונית מומלץ לפנות לרופא המטפל שלכם על מנת לאבחון טיפול מדויק בבעיה. טיפול בבריחת שתן אצל גברים מאובחן על ידי מתן נתונים כמו גיל הגבר, היסטוריה רפואית, אבחון סוג דליפה, התאמת טיפול תרופתי במידה וצריך או טיפולים משלימים וכמובן המשך מעקב שוטף.


דרכי טיפול בבריחת שתן למבוגרים:

  • קביעת לוז מותאם אישית - בנו לוח זמנים מדויק עבור זמן הרחצה. מתן שתן בדרך כלל מתרחש כל 3-4 שעות. 

  • קביעת זמנים שגרתיים ללכת לשירותים כדי לעזור לאמן מחדש את שלפוחית ​​השתן.

  • שינוי תזונה - הגבילו משמעותית את צריכת הקפאין, האלכוהול, המשקאות המוגזים והמזון המתובל שלכם. כל אלה יכולים לגרום לגירוי של השלפוחית, ולהוביל לדליפה בלתי רצונית.

  • זמן אישי לרחצה - הקדיש זמן עבור אמבטיה "למקרה" לפני שאתה יוצא מהבית, נכנס לאוטו או הולך למיטה.

  • הגבילו מזונות מסוימים - הימנעו משתיית כמויות גדולות של נוזלים לפני שתצאו מהבית ובמקום שלא תהיה לכם גישה זמינה לשירותים.

סוגי חיתולים לגברים


כיום יש מבחר עצום של חיתולים למבוגרים ברמות שונות עבור בריחת שתן. חיתולים למבוגרים מותאמים באופן אישי לפי דרגת דליפה גבוהה או קלה, עוזרים בהגנה מרבית של דליפת שתן תוך נוחות מקסימלית בכל מקום בכל זמן כך שאתם יכולים להרגיש חופשי ובטוח. תוכלו לבחור חיתולים למבוגרים לפי סוג, חומר אלסטי לפי דרגת ספיגה המותאמת לכם.

תחתונים סופגים ומוצרי ספיגה לבריחת שתן למבוגרים


התאמה מדויקת של מוצרי ספיגה וגם תחתונים לגברים עבור בריחת שתן יעניקו לכם תחושה בטוחה והגנה מקסימלית בזמן יציאה מהבית. תוכלו לבחור ברשתות השיווק השונות מגוון רחב של תחתונים סופגים לגברים שהמוכרים ביניהם הם תחתוני ABNA , TENA המציעים מגוון של תחתונים מותאמים אישית לכל צורך ולכל סגנון לבוש.

אבחון בריחת שתן בגברים חשוב מאד על מנת שנוכל לאתר מוצרי ספיגה למבוגרים מתאימים שיכולים לשפר את איכות החיים ולא לגרום לחוסר נוחות.

קיימים מוצרי ספיגה לגברים מתאימים לבריחת שתן קלה כמו למשל של "אולוויז" נמכרים כמעט בכל הרשתות השיווק או להשתמש במוצרי ספיגה ייעודיים לבריחת שתן אצל מבוגרים שנועדו לבריחה יותר אינטנסיבית.460188-PFK6HN-883.jpg

בלוג הזהב

זירת התוכן של אתר                      מציעה מאמרים  ומדריכים לשימור איכות החיים , בזירה תוכלו למצוא גם דפי תוכן כגון השוואת מחירים ודפי נותני שירות שונים