דיקור סיני לבריחת שתן: נפלאות הריפוי של הרפואה הסינית

דיקור סיני ממריץ את מערכת העצבים וגורם לשחרור מולקולות מסררית נוירו כימיות. השינויים הביוכימיים שמתקבלים לאחר דיקור סיני משפיעים ישירות על המנגנונים ההומאו סטטיים של הגוף, ובכך מקדמים את הנוחות והרווחה הגופנית והרגשית

תופעת דליפת שתן משפיעה על מיליוני אנשים בכל הגילאים ובכל העולם.

בריחת שתן מגבילה מאוד את פעילותם השגרתית של הסובלים ממנה ופוגעת באיכות חייהם ובהערכה העצמית שלהם בחיי השגרה. דליפת שתן יכולה לנבוע מכמה בעיות בריאותיות, כאשר הנפוצה ביותר היא דחיפות במתן שתן והופעת דליפת שתן. בערך 1.5% מהמבוגרים באירופה ובארה"ב סובלים מדחיפות במתן שתן, תופעה של דליפה בלתי רצונית קדם מתן שתן או מלווה בדחיפות במתן שתן. התסמינים של שלפוחית ​​השתן פעילים יתר כתוצאה מהתכווצויות בלתי רצוניות של שריר הרסטר בדופן השלפוחית. הטיפול בבריחת שתן בדחיפות כולל בדרך כלל שינוי באורח וסגנון החיים, טיפול בשלפוחית ​​השתן ופיזיותרפיה וטיפול תרופתי שניתן על ידי רופא המשפחה, שימוש באביזרים משלימים כמו חיתולים למבוגרים בזול, טיטולים ואביזרים משלימים. בנוסף, נמצא כי כ- 10-40% מהנשים לאחר לידה סובלות מבריחת שתן לאחר לידה, כלומר דליפה בלתי רצונית של שתן עם עלייה בלחץ התוך-בטני. גם לאחר הלידה תופעת בריחת שתן ממשיכה לטווח הארוך בקרב של כ- 12% מהנשים שילדו דרך לידה וגינלית וכ - 7% לידות בניתוח קיסרי. תופעת דליפת שתן במתח לאחר לידה מטופלת בדרך כלל באמצעות טיפולים גופניים, כולל אימוני שרירי רצפת האגן, עם או בלי ביופידבק, קונוסים בנרתיק משוקלל וגירוי חשמלי

איך דיקור יכול לעזור בתופעת בריחת שתן?


דיקור סיני ממריץ את מערכת העצבים וגורם לשחרור מולקולות מסררית נוירו כימיות.

השינויים הביוכימיים שמתקבלים לאחר דיקור סיני משפיעים ישירות על המנגנונים ההומאו סטטיים של הגוף, ובכך מקדמים את הנוחות והרווחה הגופנית והרגשית. דיקור סיני הוא טיפול מסייע ומוכח של הרפואה המסורתית המשמש בסין ובתרבויות מזרחיות אחרות במשך אלפי שנים כדי לשקם, לקדם ולשמור על בריאות טובה.

היתרונות של הדיקור הסיני זוכים כיום להכרה רחבה בכל העולם ובעשור האחרון הדיקור החל להופיע באופן בולט יותר בבריאות הכללי בכל קופות החולים.


דיקור סיני כמסייע בתופעת בריחת שתן


במהלך הטיפול בדיקור סיני בשילוב עם מחט דקה ייעודית, המטפל עשוי להשתמש בטכניקות טיפול כמו מוקסה, כוסות רוח, עיסוי או אלקטרו-דיקור. שעשויים גם להציע גם שינויים תזונתיים או אורח חיים.

דיקור סיני נוקט בגישה הוליסטית לבריאות ורואה במחלה סימן לכך שהגוף אינו מאוזן. הדפוס המדויק ומידת חוסר האיזון הוא ייחודי לכל אחד ואחד. המיומנות של המטפל בדיקור סיני טמונה בזיהוי האופי המדויק בחירת טיפול ונקודות הדיקור שיהיו מותאמות ספציפית לצרכיו של כל מטופל. דיקור מסורתי יכול לשמש גם כאמצעי מניעה לחיזוק ולקידום אורח חיים בריא ומאוזן, טיפול מסייע לבריחת שתן.

איך הדיקור הסיני מסייע בדליפת שתן?


על פי עדויות ממחקרים שונים בשנים האחרונות הדיקור הסיני הוכיח את יעילותו לטיפול מסייע במגוון רחב של מצבים,

נקודת מבט ביו-רפואית, מאמינים כי דיקור סיני ממריץ את מערכת העצבים, משפיע על ייצור חומרי התקשורת בגוף –כמו ההורמונים ומעברי עצבים. השינויים הביוכימיים הנובעים מכך מפעילים את המערכות ההומאוסטטיות המווסתות את עצמן של הגוף, מגרים את יכולות הריפוי הטבעיות שלו ומקדמים את רווחתו הגופנית והרגשית.

460188-PFK6HN-883.jpg

בלוג הזהב

זירת התוכן של אתר                      מציעה מאמרים  ומדריכים לשימור איכות החיים , בזירה תוכלו למצוא גם דפי תוכן כגון השוואת מחירים ודפי נותני שירות שונים