6 טיפים למניעת פציעות ביתיות | חשוב !

בכל גיל ובמיוחד בגיל השלישי הסיכויים שלנו לנפילה או פציעה ביתית קיימת ונפוצה מאוד אך חשוב לדעת כי בגיל המבוגר הסיכוי גבוה הרבה יותר. מאמר זה יעניק לכם מספר טיפים שימזערו את הסיכוי שלכם לפציעה ביתית. מאמר חובה!

בריחת שתן - דנאל אונליין

בכל גיל ובמיוחד בגיל השלישי הסיכויים שלנו לנפילה או פציעה ביתית קיימת ונפוצה מאוד אך חשוב לדעת כי בגיל המבוגר הסיכוי גבוה הרבה יותר. נפילה יכולה לסכן את העצמאות האישית של האדם המבוגר וגם לפגוע באיכות החיים שלו בקלות. פציעה ביתית יכולה להיגרם מסתם התקלות בחפצים באחד החדרים, בכבלים או החלקה בחדר האמבטיה. לצערנו, אף פעם לא הקדשנו מספיק זמן כדי לחשוב מראש איך למנוע פציעות ביתיות ולסדר את הבית בהתאם לצרכינו. במידה ומעדתם בבית מומלץ לפנות מיד לרופא המשפחה וגם לפעול צעדי זהירות כדי למנוע פציעה בעתיד ולשמור עד כמה שניתן על בטיחות בביתכם.

כמה עובדות על נפילות מבוגרים בבית על פי משרד הבריאות

  • · אחד מתוך שלושה אנשים בגיל המבוגר נופל לפחות פעם אחת בשנה.

  • · חלק ניכר מהנפילות גורמות לשברים.

  • · נפילות ופגיעות רבות קורות בבית.

  • · ניתן למנוע נפילות על-ידי פעילות גופנית, יצירת סביבה בטוחה ונקיטת צעדים נוספים.

על פי משרד הבריאות בישראל הגורמים לנפילה ביתית

  • · מפגעים וסיכונים בבית.

  • · סיבות בריאותיות כמו ירידה ביציבות ושיווי המשקל.

  • · ירידה בכוח ומסת השרירים (סרקופניה).

  • · ירידה לא רצונית במשקל.

  • · ירידה בראיה ו/או ירידה בשמיעה.

  • · תופעות לוואי של תרופות.

התאימו וסדרו את חדר שירותים וחדר אמבטיה

חדר האמבטיה יכול להיות מקום מסוכן מאוד אם לא נסדר אותו מראש ונתאים אותו לצרכים שלנו כאנשים מבוגרים. יש לבדוק אם קיימת נזילה בחדר האמבטיה ולשים שטחים מותאמים שלא נתחלק. כמו כן באמבטיה עצמה רצוי לשים שטיח פלסטיק, מעקה לעמידה ואם צריך גם כיסא רחצה לאמבט ולשירותים . כאשר אתם מעצבים את חדר האמבטיה שלכם בחרו חומרים איכותיים שלא נשברים בקלות על מנת שישארו אתכם לאורך זמן ולא ישברו בעת השימוש או בזמן המקלחת. בנוסף מומלץ להוסיף לחדר האמבטיה והשירותים גם ידיות אחיזה מנירוסטה

בחרו שטיחים מתאימים לחדרי הבית

כל אחד מעד מתישהו מהשטיח בחדר השינה או במקלחת, ללא קשר לגודל ולעיצוב לכן בגיל מבוגר מומלץ לעצב את הבית עם שטיח מקיר לקיר עם דבק מיוחד או לבחור שטיח עמיד ואיכותי שלא יזוז מכל הליכה סתמית בבית כך תוכלו לוודא שלא תהיה לכם תאונה לא נעימה.

זרקו חפצים ומוצרים שאין לכם צורך בהם

חפצים מיותרים שלא משתמשים בהם גורמים לעומס מיותר. עומס של חפצים ביתיים הוא לא רק רע לאיכות הסביבה אלא גם תופס הרבה מקום מיותר בחדרי הבית השונים. עשו סדר בארונות הבגדים והחפצים וזרקו מה שאתם לא צריכים או תתרמו לעמותות שצריכים את החפצים שלכם, כך תפנו מקום פנוי וגם תעשו משהו טוב לקהילה.

בחרו תאורה ומנורות איכותיות

לפעמים אנחנו עצלנים מכדי להפעיל את המתג ואנחנו בסופו של דבר נופלים פוגעים בעצמנו בגלל תאורה לקויה. שמרו על המקום שלכם מואר בעזרת מנורות איכותיות ונוחות לחלל שלכם.

ארגון של כבלי חשמל וחוטים מיותרים

מי לא מכיר את התופעה המעצבת בבית של מעידה מכבל טלוויזיה או של המנורה? ישנם פתרונות מדהימים ומעוצבים להסתיר כבלים. עם כל הטכנולוגיה החדשנית היום אפשר בקלות לגרום לכבלים להיעלם מבלי למעוד מהם בעזרת טכניקות ועיצובים חדשניים.


460188-PFK6HN-883.jpg

בלוג הזהב

זירת התוכן של אתר                      מציעה מאמרים  ומדריכים לשימור איכות החיים , בזירה תוכלו למצוא גם דפי תוכן כגון השוואת מחירים ודפי נותני שירות שונים